Vahşice katledilen Pınar’ın cesedi bu bidonun içerisinden çıktı

20
 
 
 
Muğla’da 16 Temmuz’dan bu yana kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin‘in cansız bedeni ormanlık alanda üzerine beton dökülmüş olan varilin içerisinden çıkarıldı. Jandarma nezaretindeki itfaiye ekipleri talihsiz kızın cesedini gece özel aparatlarla bidonun içerisinden çıkardı.

Üzerine beton döküp araziye atmış

Muğla’nın Ula ilçesi Akyaka Mahallesi’nde yaşayan 5 gündür kayıp olan 27 yaşındaki Pınar Gültekin’in bulunması için jandarma çalışma başlatmıştı. Bazı kişilerle görüşen jandarma ekipleri genç kızın yakılıp, bir varil içine konulduktan sonra üzerine beton dökülüp sarp bir araziye atıldığını öğrendi.

Bidona zarar verilmeden özenle açıldı

Jandarma yerlesik bölgesinde üzerine beton dökülmüş vaziyetteki metal bir varili buldu. İtfaiye ekipleri tarafından içerisine zarar verilmeden özenle açılan varilden Pınar Gültekin’in cansız bedeni çıktı. Olayla ilgili tahkikatın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi.

Bağ evinde önce dövdü, sonra boğdu

Yapılan araştırmalarla cinayetin detayları da ortaya çıkmaya başlandı. Edinilen bilgiye göre, şüpheli olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar’ı kendisine ait bağ evine götürdü. Burada çıkan tartışmada döverek darp ettiği Pınar, bayıldı. C.M.A. da genç kızı boğarak öldürdü. Şüpheli C.M.A’nın ilk ifadesinde cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili bir kişi gözaltına alındı

Pınar Gültekin’in cesedinin bulunması üzerine başlatılan soruşturmada, cinayet zanlısı olarak bar işletmecisi bir kişi gözaltına alındı.

Muğla merkez Menteşe ilçesinde bar işletmeciliği yapan 32 yaşındaki C.M.A.’nın Pınar Gültekin’i öldürdükten sonra barının önünde bulunan bir varilin içine koyup üzerine de beton dökerek Yerkesik bölgesindeki ormanlık alana attığı gerekçesi ile gözaltına alındığı öğrenildi.

Güvenlik güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alınan şüphelinin sorgusunun devam ettiği öğrenildi.