Döşemealtı Belediye Başkanı Genç’ten ‘Zimmet’ açıklaması

21

Antalya’nın Döşemealtı Belediye Başkanlığı’nda 2 kişinin görevden el çektirildiği, bir kişinin de gözaltına alındığı ‘Zimmet’ soruşturması ile ilgili açıklama geldi. CHP’li Belediye Başkanı Turgay Genç, kamuoyuna yazılı bir açıklama yaparak gelişen olay hakkında bilgi verdi:

Belediyemiz bünyesinde yapılan inceleme neticesinde;  İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nde personel maaşları konusunda  bazı işlemler arasında usulsüzlük ve uyumsuzluk olduğu tespit edilmiştir.

Talimatım doğrultusunda ivedilikle idari soruşturma başlatılmış, sorumlu şahıslarla ilgili olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne ve  Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na bizzat tarafımca suç duyurusunda bulunulmuştur.

Olay bu şekilde gerçekleştiği halde bazı yayın organları ve sosyal medya mecralarında kasıtlı olarak bu işlem saptırılmıştır. Belediyemize konu ile ilgili Mali Şube Müdürlüğü ve Müfettişler tarafından baskın yapıldığı ve bu olaydan dolayı tarafıma ulaşılamadığı iddiası yer almıştır. Bu iddialar doğru değil ve yalandır.

Olay belediye bünyesi içerisinde benim kontrolüm altında izlenmiş ve sonuçlandırılmıştır. Bu olayın aydınlanması için sonuna kadar takipçisi olacağım.

Kamu oyuna saygılarımla”