Sur Yapı’dan ‘‘Her Yeni Ev Yeni Bir Yolculuk’’ kampanyası

1562

Bölgesine değer katan projelere imza atan Sur Yapı, ev sahibi olmak isteyenlere uygun vade seçeneklerinin yanı sıra ödemelere tam bir yıl sonra başlama fırsatı sağlayan yeni bir kampanya başlatıyor.

Gayrimenkul sektörünün en geniş portföye sahip firması Sur Yapı, hem ev almak isteyenlere hem de gayrimenkul yatırımcılarına güven ve moral veren yepyeni bir kampanya başlatıyor. 40 bin Sur Yapılı’dan oluşan aileye yeni komşular geliyor. İstanbul’un iki yakasında, 9 ilçede birbirinden farklı konseptlerden oluşan12 konut projesive Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Antalya projesinikapsayan kampanya, vatandaşların tasarruflarına dokunmadan bir yıl sonra ödemeye başlayacakları cazip fırsatlar sunuyor.
 
Antalya ve İstanbul projelerinde geçerli 
 
Türkiye’nin özel sektördeki en büyük gayrimenkul portföyüne sahip firması Sur Yapı, İstanbul’un iki yakasında, 9 ilçede yer alan 12 konut projesi ve Antalya’da Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan, Sur Yapı Antalya projesinikapsayan yepyeni bir kampanya başlatıyor. Sur Yapı güvencesinde finanse edilen kampanya ile ev almak isteyenlere çok cazip ödeme alternatifleri sunuluyor.
 
Evini seç tam 1 yıl sonra ödemeye başla
 
Kampanya kapsamında İstanbul ve Antalya’daki Sur Yapı satış ofislerine gelerek evini beğenenler, uygun vade oranıyla ve ilk sene taksit ya da peşinat ödemeden ev sahibi olabiliyor. Ödemeler tam bir yıl sonra başlıyor.
 
Uygunvade oranıyla ve ilk sene taksitsiz,peşinatsız, ara ödemesiz
İstanbul’un iki yakasındaki 12 konut projesinde 120 ayda 0,98;60 ayda ise 0,59 vade oranının uygulanacağı ve ödemelerin daha sonra başlayacağı kampanya kapsamında konut alıcısı, evini alıp peşinat ve taksitleri ödemeye tam bir yıl sonra başlıyor. Gayrimenkul sektörününyılın kampanyası olmaya aday kampanyada örnek olarak,Semt Bahçekent projesinden 1+1 67 m² liste fiyatı 320 bin TL’lik bir ev için %50 kredi kullanımı ile aylık 2.273 TL sabit taksit ödeniyor. 120 ayda 0.98 vade oranı uygulanıyor. İlk sene ödemeler, bankaya müşteri adına Sur Yapı tarafından yapılıyor. Ev sahipleri ödemeye bir yıl sonra yüzde 20 peşinat ve aylık sabit taksitleriyle başlıyor. 24’üncü ve 36’ncı aylarda ise yüzde 15’lik iki ara ödeme yapılıyor. Böylece ilk sene peşinat ve aylık taksit ödemeden, düşük kredi oranıyla evinyüzde yüzlük ödemesi yapılmış oluyor. Tamamı peşin ödemelerde ise %25 indirim uygulanıyor.

Proje Daire Tipi Metrekare Liste Fiyatı Peşinat İlk 12 Ay Taksit 12. Ay Ödeme (%20) 24. ve 36. Ay Ödeme (%15) 108 Ay 0,98 Vade İle Sabit Taksit (%50)
Semt Bahçekent 1+1 67 320.000 0 0 64.000 48.000 2.273 TL

 
 
Sur Yapı Antalya projesi de kampanyaya dahil
 
Kepez-Santral bölgesinde 8 milyar TL yatırımla hayata geçirilen,Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olanAntalya projesinde de ilk sene taksitsiz, peşinatsız, ara ödemesiz bir fırsat sunuluyor.Antalya projesi için uygulanacak ödeme planında konut alıcıları, daire bedelinin yüzde 70’lik kısmı için 1,45 vade oranında banka kredisi kullanacak ve ilk yıl ödeme yapmayacak. Bir yılın sonunda, 108 ay boyunca kredi taksitleri ödenecek. Daire bedelinin kalan yüzde 30’luk kısmı için ise birinci ve ikinci yıl yüzde 15’lik iki ara ödeme yapılacak.
 
Sur Yapı Antalya’da tam bir yıl sonra ödeme 
 
Antalya’da geleceğe miras modern bir şehir inşasıyla yolan çıkan Sur Yapı, 8 milyar TL’lik yatırımla Türkiye’nin mega şehir projesini hayata geçiriyor. Türkiye’nin incisi Antalya’ya yeni bir yaşam alanı sunan Sur Yapı, kampanyada örnek olarak, 51 m² Sur Cadde etabındayer alan 190 bin TL’lik bir daire için; ilk yıl hiç taksit ödemeyecek. Birinci yılın sonunda 108 ayda 2.344 TL’lik taksitlerle banka kredisi ödeyecek. Birinci yılın sonunda 28.500 TL’lik, ikinci yılın sonunda 28.500 TL’lik olmak üzere toplam iki ara ödeme yapacak.
 

Proje Daire Tipi Metrekare Daire Fiyatı Peşinat İlk 12 Ay Taksit Sıfır Kredi Tutarı Ara Ödeme (1) 1 Yıl Sonra Ara Ödeme (2) 2 Yıl Sonra Kredi Taksit Tutarı 1,45 Baz Oran
Antalya 1+1 51 m² 190.000 0% 0 TL 70% 15% 15% 108 Ay
      0 TL   133.000 TL 28.500 TL 28.500 TL 2.344 TL

 
Ayrıca tamamı peşin ödemelerde yüzde 10’luk bir indirim de uygulayacak.
 
 
Teslimler 2019 yılı içerisinde başlayacak
 
23 kule vinç ve bin 500’ün üzerinde işçi ilk etapta yer alan 93 bloktan oluşan 6417 dairenin tamamlanması için 24 saat aralıksız çalışıyor. İlk etabın kaba inşaatının yüzde 95’lik kısmının tamamlandığı projede, 2019 yılı içerisinde ilk etabın teslimleri başlayacak.
 
Yerli ve yabancı çok sayıda vatandaş mega projeden alım yaptı
 
Rusya, İngiltere başta olmak üzere Güney Kore dahil 23 farklı yabancı ülke vatandaşına satış gerçekleşti. Türki Cumhuriyetler ve Körfez ülkelerinden de yoğun talebin olduğu projeye dünya üzerindeki Türk vatandaşları da çok sayıda alım gerçekleştirdi. İngiltere, Fransa, Avusturya, Belçika, İsviçre, İsveç, Almanya, Hollanda, Kanada, Norveç gibi 26 farklı ülkede yaşayan gurbetçi Türk vatandaşları Sur Yapı Antalya’dan ev sahibi oldu.
 
“ Vatandaşlar tasarrufuna dokunmadan ev sahibi olabilecek ”
 
Kampanyanın hem oturumcuya hem de yatırımcıya moral vereceğini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas,“Yılın kampanyasını yapmaya çalıştık. İstanbul’un iki yakasındaki 12 projemizde ve Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan Antalya projemizle geniş bir portföy sunuyoruz. Hemen teslim projeler de dahil. Bahar havasını sektöre yansıtmak istiyoruz. Sur Yapı güvencesiyle finanse ettiğimiz kampanya özverili yaklaşımımızın bir yansıması oldu. Kampanya bünyesinde konut alıcısı gelip istediği projeden evini seçecek. Peşinatını, taksitlerini 1 yıl sonraya erteleyecek ve 1 yıl sonra ödemeye başlayacak. Böylelikle 1 yıl boyunca hiçbir ödeme yapmamış ve tasarruflarına dokunmamış olacak.”
 
Sur Yapı’dan ‘‘Her Yeni Ev Yeni Bir Yolculuk ” Kampanyası
 
Geliştirdiği tüm projelerinde insanları sadece konut sahibi yapmakla kalmadıklarını belirten Elmas, kampanyamızın adını ‘‘Her yeni ev yeni bir yolculuk’’ koyduk. Çünkü‘‘Ev olgusu, bizi birbirimize bağlayan en önemli unsurlardan biridir. Yaşamdan ölüme kadar geçirdiğimiz tüm süreçlerde evimiz bir anı sandığımızdır aslında; komşularımızı ağırladığımız, bayram ziyaretleri yaptığımız, sevgiyle çoğaldığımız, akşam olunca dönmek istediğimiz, çocuğumuzun doğduğu ve büyüdüğü bir yerdir. Biz, Sur Yapı olarak insanların yepyeni bir hayata adım attıkları, adına yuva dedikleri, acı tatlı her anı sığdırdıkları bu kutsal alana olan saygımız ve titizliğimizle insanlarımıza daima güvende hissedebilecekleri, sadece metrekarelerden oluşan bir alandan öte bir ‘yolculuk’ sunuyoruz. Biliyoruz ki, hiçbir yer ev kadar huzurlu ve rahat hissettiremez kimseyi” şeklinde konuştu.
 
“ 40 bin Sur Yapılı ile büyük bir aileyiz ”  
 
Elmas, şöyle devam etti, “Bugün 40 bin Sur Yapılı ile büyük bir aileyiz. Bizler, çok büyük projelerle inşa ettiğimiz evlere sadece sağlam duvarlar örmekle kalmıyoruz, her yeni Sur Yapı’lıyayepyeni bir yolculuğun da kapılarını aralıyoruz. Bu yolculukta ise aslında inşa ettiğimiz şeyin dört duvardan öte bir ‘hayat’ olduğu bilinciyle hareket ediyor ve hayallere hizmet ettiğimizi asla unutmuyoruz.”
 
Kampanya kapsamında yer alan projeler şöyle:

  • İstanbul Avrupa yakasında yer alan; Topkapı’da Topkapı Evleri, Kağıthane’de Tempo City, Bahçekent’teSemt Bahçekent, Ispartakule’deBahçeyaka,

İstanbul Anadolu yakasında yer alan Sancaktepe’deLavender ve Muhit, Maltepe’de YeşilMavi, Koşuyolu’nda Excellence Koşuyolu, Ümraniye’de Şehir Konakları ve Exen İstanbul, Sultanbeyli’deGölbahçe Evleri ve İlkbahar,
Antalya’da, Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan, yatırım değeri 8 milyar TL olan ve 19 bin bağımsız bölümden oluşan Sur Yapı Antalya projesi,
*Ümraniye’de yer alan Exen İstanbul ve Sultanbeyli’de yer alan İlkbahar hemen teslim konut projeleridir.