VakıfBank, 8’inci özel bankacılık şubesini Antalya’da açtı

396

Kişiye özel hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetine odaklanan VakıfBank, özel bankacılık şubelerine bir yenisini daha ekledi. Yurt içi ve yurt dışı piyasaların yakından takip edildiği, üst gelir grubu müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik özel ürün ve yatırım seçeneklerinin sunulduğu VakıfBank özel bankacılık şubelerinin 8’incisi Antalya’da açıldı.

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “Bu özel şubemiz, Türkiye’den dünyaya açılan marka şehrimiz Antalya’nın gelişimine de katkıda bulunacak” dedi. 
 
Güçlü Türkiye’nin lider Bankası VakıfBank, “Kişiye Özel Yaklaşım” anlayışıyla geliştirdiği özel bankacılık şubeleriyle müşteri memnuniyetini artırmaya devam ediyor. Bu yaklaşımla 8’inci özel bankacılık şubesi Türkiye’nin en önemli marka şehirlerinden Antalya’da açıldı. Antalya Şirinyalı’da yer alan VakıfBank Antalya Özel Bankacılık şubesinin açılışına VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan ve bankanın üst düzey yöneticileri de katıldı. VakıfBank Antalya Özel Bankacılık şubesi, mevduatı 500 bin TL ve üzeri olan üst gelir grubu müşterilere hizmet verecek.
 
Açılış töreninde konuşan VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, özel bankacılık şubeleriyle hizmet kalitesini yükselttiklerini belirtti. Özcan, “Üst gelir grubu, tüm klasik bankacılık ihtiyaçlarının yanı sıra parametrelerini kendilerinin belirlediği özel yatırım danışmanlığı ve yönetimi hizmeti de almak istiyor. VakıfBank olarak,müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yeni ürün ve hizmetleri uygulamaya alıyor, özellikle dijital kanallardan müşteri taleplerini karşılayarak kolay erişilebilen, hızlı ve kusursuz hizmet sunan bir banka olmayı hedefliyoruz. Bu yaklaşımımız çerçevesinde geliştirdiğimiz VakıfBank Özel Bankacılık şubeleriyle hem müşterilerimize karlı yatırım yapma imkanı tanıyoruzhem de Bankamızın karlılığını artırıyoruz” dedi. 
 
Müşteri sayısı yüzde 57 arttı 
Özcan, VakıfBank Özel Bankacılık şubelerinde verilen hizmetlerle ilgili ilave olarak şu bilgileri verdi; “2018 yılında hedef müşteri gruplarına yönelik etkin çalışmalar ile müşteri sayımızı 2017 yılsonuna göre yaklaşık yüzde 57 artırdık. VakıfBank Özel Bankacılık operasyonumuz, toplam varlığı 500 bin TL ve üzeri olan müşterilere üçü İstanbul’da; diğerleri Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da olmak üzere, özel tasarlanmış şubeleriyle hizmet veriyor. Antalya ile 8 şubeye ulaşmış olduk” dedi.
 
Varlık büyüklüğü yüzde 45 arttı 
Büyüme politikalarını potansiyel müşteri kazanımı ve müşteri memnuniyeti ekseninde değerlendirdiklerine dikkat çeken Özcan, “VakıfBank Özel Bankacılık birimimiz, 2018 yılında varlık büyüklüğünü 2017 yılsonuna göre yaklaşık yüzde 45 oranında artırdı.  VakıfBank Özel Bankacılık şubelerimizde opsiyon, swap gibi her türlü türev ürünlerin alım satımına yönelik ileri düzeyde uzmanlık gereken hizmetleri sunuyoruz. Getirisi ve riski farklı olan her türlü yurtiçi ve yurtdışı sermaye piyasası enstrümanları, sabit-değişken getirili devlet ve özel sektör menkul kıymetleri, yapılandırılmış mevduat ürünleri,  yurt içi/dışı hisse senetleri alım-satımı, özel fonlar gibi ürün ve hizmetlerin yanı sıra günlük hayatı kolaylaştıran müşterilerimize hizmet sunuyoruz” açıklamasında bulundu.
 
Yerli ve yabancı yeni müşteriler kazanılacak
Antalya’nın turizmin öncülüğünde yükselen bir marka şehir olduğuna vurgu yapan Özcan, “2019 yılında 19 milyon turistin beklendiği Antalya, pek çok özelliğiyle Türkiye’nin doğrudan dünyaya açılan penceresi olarak görülüyor. VakıfBank Antalya Özel Bankacılık şubesiyle üst segmentteki müşterilerimizin ihtiyacı olan yatırım hizmetleri karşılanacak” şeklinde konuştu.
 
VakıfBankPrivate Kredi Kartı ile cazip hizmetler
Özcan “Ayrıca sadece özel bankacılık müşterilerimize özel VakıfBankPrivate Kredi Kartı da müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. 2018 yılında Özel Bankacılık müşterilerine özel VakıfBankPrivate Kredi Kartı, VakıfBankPrivate Bankomat Kartı ve VakıfBank Özel Bankacılık Yat Kredisi ürünü hizmete sunduk. VakıfBankPrivate Kredi Kartı ile kart sahiplerine, puanlarının dört katı değerinde uçak bileti alma imkânı, yurtdışı harcamalarında özel indirimler, ücretsiz lounge hizmeti ve kiralık kasa hizmetlerinde % 50 indirim gibi ayrıcalıklı hizmetler veriyoruz. VakıfBank Özel Bankacılık Yat Kredisi ile de müşterilerimizin sıfır ya da ikinci el yat alımları için finansman sağlıyoruz” şeklinde konuştu.