Çocuk tacizcisi her yerden kovulmuş: Hem sapık hem sahtekar

100

12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu için tutuklanan Eyüp Fatih Şağban, “edep dışı” davranışları nedeniyle bir tarikattan kovulunca diğerinin kapısını çalmış. Uşşaki Vakfı, Şağban ile ilgili 2016’dan bu yana “sahtekardır” diye açıklamalar yapmış, şikayet mektupları yazmış. Kendisini “Mehdi” ilan eden bu sapığın esnafken binalar alacak parayı nasıl bulduğu merak ediliyor.

Mustafa Duran    Yeni Şafak
Fatih Nurullah takma adlı Eyüp Fatih Şağban
Fatih Nurullah takma adlı Eyüp Fatih Şağban
Türkiye 1 haftadır Uşşaki Tarikatı’nın şeyhi olduğunu iddia eden “Fatih Nurullah” takma adlı Eyüp Fatih Şağban’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna yönelik alçak istismarını konuşuyor. Şağban, layık olduğu yerini, yani cezaevini boylasa da alçakça taciz üzerinden hem 500 yıllık Uşşaki Tarikatı, hem de tüm tarikatlar hedef tahtasına konuluyor. Peki kendisini ‘Mehdi’ ilan eden, “Elimi öpen cennete gider” diyecek kadar İslam’dan uzak olan Eyüp Fatih Şağban kimdir? Bu sorunun cevabını ararken; karşımıza 28 Şubat sürecinin karanlık yüzleri Ali Kalkancı ve Müslüm Gündüz, yabancı istihbarat örgütlerinin kontrolündeki Fetullah Gülen gibi bir profil çıkıyor.
Fatih Nurullah olarak bilinen sahte din adamı Eyüp Fatih Şağban 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklandı
GÜNDEM
Fatih Nurullah olarak bilinen sahte din adamı Eyüp Fatih Şağban 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

TARİKATLARDAN KOVULDU

Sivas’ta doğup ailesiyle birlikte İstanbul’a göçen, liseyi burada okuyup güreşe merak salan Şağban, eğitimini Spor Akademisi’nde tamamlıyor ve güreşte bazı dereceler elde ediyor. Akademi yıllarından sonra tarikatlara merak saran Şağban, Nakşibendi tarikatının bir koluna intisap edip bir süre ders alıyor, ama iddiaya göre şeyh olma hırsı ve edep dışı davranışları nedeniyle tarikattan uzaklaştırılıyor. Bu defa rotayı Uşşaki Tarikatı’na çeviren Şağban, merkezi İstanbul-Kasımpaşa’daki tarikata girerek Sıddık Naci Eren Hocaefendi’nin sohbetlerine katılmaya başlıyor. Bizzat tanıklık edenlerin verdiği bilgilere göre daha ilk günlerden uygunsuz davranışları ile dikkat çeken Şağban, uyarılara rağmen davranışlarını değiştirmese de “kapına geleni çevirme” düsturuyla tarikattan atılmıyor. Gözünü şeyhlik postuna diken Şağban, ilerleyen zamanlarda kendi dergahını açmak için Eren Hocaefendi’den icazet istiyor. Ancak yeterli olgunluğa erişmediği gerekçesiyle istediği verilmeyince, bu defa Eren’e saygısızlık ediyor ve buradan da kovuluyor.

 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan çocuk istismarına ilişkin açıklama:  Şeref yoksunu ellerle mücadele etmek hepimizin görevi
GÜNDEM
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan çocuk istismarına ilişkin açıklama: Şeref yoksunu ellerle mücadele etmek hepimizin görevi

İCAZET İÇİN ÜLKE ÜLKE DOLAŞTI

Şağban’ın çakma şeyhliği bundan sonra başlıyor. Türkiye’de kendisine icazet verecek şeyh bulamayınca soluğu yurtdışında alıyor. Hindistan taraflarına gidiyor, yine kimseden icazet alamayınca Kuzey Afrika yolunu tutuyor. Burada da istediğini alamıyor ve tekrar Türkiye’ye dönüyor. Bu kez adresi daha önce kovulduğu Uşşaki Tarikatı’nın Çorum’daki kolu oluyor. Burada İbrahim İpek Hoca’nın cemaatine katılıyor. Uşşaki Tarikatı’nın merkezi konumundaki Kasımpaşa’daki Asitane, Çorum’a bir mektup yazarak kovulan Şağban’ın tarikata kabulünün usulen yanlış olduğunu ifade ediyor. Bu süre zarfında İpek Hoca vefat ediyor. İddiaya göre bu durumu fırsata çeviren Şağban, “İpek’ten icazet aldım, bu yol bana kaldı” diyerek şeyhliğini ilan ediyor. İpek Hoca’nın ailesi Kasımpaşa’daki tarikat merkezine gelip icazet verilmediğini ifade etse de durum değişmiyor, o yoluna devam ediyor.