Manavgat, Serik, Kaş ve Demre İlçelerinde Esnaf ve SanatkarlaraPandemi Ziyareti

21

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat, Serik, Demre ve Kaş’ta Kaymakam ve Belediye Başkanlarını ziyaret ederek esnaf ve sanatkarlarınPandemi sürecindeki durumları hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlçelerde bulunan Oda Başkanları ile görüşmeler gerçekleştiren AESOB Başkanı Adlıhan Dere, ilçelerde esnaf ve sanatkarları işyerlerinde ziyaret etti.   

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ve Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya’yı makamında ziyaret ederek Pandemi sürecinde esnafa verilen destekler için teşekkür etti.

Manavgat İlçe Ziyaretleri

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i, Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akca, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın ile birlikte makamında ziyaret ederek ilçe esnaflarının Pandemi sürecindeki durumu hakkında görüşme gerçekleştirdi. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat’ta bulunan Oda Başkanları ile istişare halinde olduklarını belirterek Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların zor bir dönemden geçtiklerini, turizme yönelik faaliyet gösteren esnafların bu süreçten olumsuz etkilendiklerini belirtti. 

Manavgat Kaymakamı ziyaretin ardından AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i, Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akca, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın ile birlikte makamında ziyaret etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e, Pandemi süresince esnaf ve sanatkarlara vermiş olduğu destekler için teşekkür eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Manavgat İlçemizde esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıttınız. Belediyemize müracaat ederek sıkıntısını beyan eden esnaflarımızın kiralarını tahsil etmediniz. Berber, Güzellik Salonu ve Kuaförlerin, Taksi ve Taksi Duraklarının, şehir içi minibüslerin, Pazar yerlerinin, Sanayi Sitesinin dezenfekte edilmesini sağladınız. Yine, ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri dağıttınız. Geçtiğimiz yıl Pandemininbaşladığı Mart ayından itibaren esnaf ve sanatkarlarımıza sağlamış olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat esnaf ve sanatkarlarının özellikle turizme yönelik çalıştıklarını ve Pandemi kısıtlamaları nedeniyle olumsuz etkilendiklerini belirtti. Manavgat esnaflarının sorunlarının çözümü noktasında ortak akıl ile hareket ettiklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, önümüzdeki süreçte esnafa sağladıkları desteklerin belediyenin imkanları kapsamında devam edeceğini aktardı.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Aydın, Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Bakkallar, Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Abdullah Akca, Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan’ı ziyaret ederek Pandemi sürecinde Manavgat esnaf ve sanatkarlarının yaşamış oldukları sorunlar ve talepler hakkında görüşme gerçekleştirdi. Sonrasında Manavgat esnaf ve sanatkarlarını işyerlerinde ziyaret ederek sorun ve sıkıntıları dinledi.

Serik İlçe Ziyaretleri

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu’nu, Serik Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Sedat Karagöz, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, Serik Semt Pazarcılar ve Tuhafiyeciler Odası BaşkanıMevlüt Akıllı, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayar Savran, Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gülaydın ile birlikte makamında ziyaret ederek Serik esnaflarının durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, ilçe esnaflarının Pandemi sürecini en az hasarla atlatmaları amacıyla Kaymakamlık olarak her zaman esnafın yanında olduklarını ifade etti.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ı, Serik Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Sedat Karagöz, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, Serik Semt Pazarcılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mevlüt Akıllı, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayar Savran, Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gülaydın ile birlikte makamında ziyaret etti.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’a, Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarlardan 6 ay kira alınmaması dolayısıyla teşekkür eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarlarımıza destek sağlamak amacıyla 6 ay kira almadınız. Serik İlçemizde esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıttınız. Bu süreçte, Toplu Taşıma Araçları, Taksi ve Taksi Durakları, Pazar yerleri, Sanayi Sitesi, Esnaf Çarşıları dezenfekte edildi. Yine, kira sözleşmelerinin uzatılması, turizm ve pazarcı esnafımızdan işgaliye ücreti alınmaması ve esnaflarımıza yönelik yapılan tüm destekler dolayısıyla teşekkür ediyoruz.” dedi.

Serik Belediyesi olarak öncelikli amaçlarının Serikli vatandaşlar ile esnaflara hizmet etmek olduğunu aktaran Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, “Serik ilçemizde Oda Başkanlarımızla koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Pandemiden önce olduğu gibi Pandemi sürecinde de, elimizden geldiğince hemşerilerimizin, esnafımızın yanında olmaya çalıştık. Bu olağanüstü süreci el birliğiyle atlatmaya çalışıyoruz.” dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Serik Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Sedat Karagöz, Serik Semt Pazarcılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mevlüt Akıllı, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş’ı ziyaret ederek Pandemi sürecinde Serik esnaf ve sanatkarlarının yaşamış oldukları sorunlar ile talepleri hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Sonrasında Serik esnaf ve sanatkarlarını işyerlerinde ziyaret ederek bereketli kazançlar diledi.

Kaş İlçe Ziyaretleri

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’yı, Finike Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ziya Aydemir, Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çalışkan, Kaş Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Demirtepe, Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ramazan Çetin ile birlikte makamında ziyaret etti. Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Kaş ilçesinin turizm anlamında çok özel bir konumu olduğunu belirterek Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların zorluk yaşamamaları adına İçişleri Bakanlığı Genelgeleri ve Hıfzıssıhha Kurulu Kararları kapsamında çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktardı. 

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ı, Finike Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ziya Aydemir, Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çalışkan, Kaş Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Demirtepe, Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ramazan Çetin ile birlikte makamında ziyaret etti.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’a Pandemi sürecinde Kaş esnaf ve sanatkarlarına verdiği destekler dolayısıyla teşekkürlerini ileten AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Pandeminin ülkemizde görüldüğü 2020 Mart ayından bu yana 11 aylık süreci geride bıraktık. Bu süreçte Kaş Belediyesi kiracısı olan ve kapalı durumda olan esnaflarımızdan 3 ay kira almadı, esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıtıldı, Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları, Pazar Yerleri, Lokanta, Restoran, Pastaneler, Dolmuş, Taksi ve Taksi Durakları dezenfekte edildi. Pandemiyle mücadele ettiğimiz bu süreçte esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olarak destek veren Kaş Belediye Başkanımız Mutlu Ulutaş’a teşekkür ediyoruz. Daha önce iki dönem Ak Parti Kaş İlçe Başkanlığı yapan Belediye Başkanımızın Kaş için bir şans olduğuna ve her zaman esnaflarımızın yanında olacağına inanıyoruz.” dedi.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek esnaf ve sanatkarların yanında olmaya devam edeceklerini ve Kaş Belediyesinin vatandaşlar ile esnafların beklentilerine yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti.AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çalışkan ile Kaş Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Demirtepe’yi de ziyaret ederek Pandemi sürecinde Kaş esnaf ve sanatkarlarının yaşamış oldukları sorun ve sıkıntılar hakkında genel değerlendirmelerde bulundu. Kaş esnaf ve sanatkarlarını da ziyaret eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, esnafların taleplerini dinledi.

Demre İlçe Ziyaretleri

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya’yı, Finike Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ziya Aydemir, Demre Esnaf, Sanatkarlar, Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Mahmut Kemal Perçin ile birlikte makamında ziyaret etti.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya’ya Belediye kiracısı olup Pandemi sebebiyle işyeri kapalı olan esnaflardan kira alınmaması dolayısıyla teşekkürlerini ileterek, “Esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıtılması, Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları, Pazar yerlerinin dezenfekte edilmesi, Belediye kiracısı olup Pandemi sebebiyle işyeri kapalı olan esnaflarımızdan kira alınmaması dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Pandeminin başlangıcından bu yana Demre esnafımıza önemli destekler sağladınız. Bundan sonra da esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olacağınıza inanıyoruz.” dedi.

Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya, Belediyenin imkanları doğrultusunda birlik ve dayanışma içerisinde esnaflara destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Demre Belediyesi olarak Pandeminin başlangıcından bu yana, olanaklarımız ölçüsünde zor durumdaki esnafımıza, vatandaşlarımıza her türlü katkıyı yapmaya çalıştık. Yapmaya da devam ediyoruz. Bu zor süreci dayanışma ve yardımlaşma içinde hep birlikte atlatmaya çalışacağız. Bu süreçten en çok etkilenen esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya ile birlikte Demre Esnaf, Sanatkarlar, Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Mahmut Kemal Perçin’i ziyaret ederek Pandemi sürecinde Demre esnaf ve sanatkarlarının yaşamış oldukları sorun ve sıkıntılar hakkında görüşme gerçekleştirdi. Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya ile birlikte esnaf ve sanatkarları işyerlerinde ziyaret eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, esnafın beklentileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.