Altınkale Mahallesi’nde

38

Yeni yol çalışması

Döşemealtı Belediyesi ekipleri Altınkale Mahallesi’nde yeni yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Pandemi döneminde bir süre durdurulan hizmetlere yeniden hız veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sitelerin ve yerleşim alanlarının bulunduğu Altınkale Mahallesi 4478 Sokak ile bağlantılı sokaklarında yeni yol yapım çalışmalarına başladı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, imar planlarında bulunan ancak tarla görünümündeki alanlara dolgu malzemesi toprak taşıyarak kot yükseltme işlemi gerçekleştirdi. Ekipler iş makineleriyle serme ve sıkıştırma işlemleri yaparak yeni yolları vatandaşların hizmetine sundu. Yeni açılan yollara önümüzdeki günlerde parke taşı döşeneceği açıklandı.  

İmar planları doğrultusunda açılması planlanan yollarda ise çalışmaların sürdüğünü belirten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,  “Pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız çalışmalara hız verdik. Ekiplerimiz ilçemizin dört bir yanında yeni yol açımı, parke taşı döşeme ve satih kaplama yol yapımını sürdürüyor. Altınkale Mahallemizde ise yerleşimlerin bulunduğu alanlarda yeni yol açma çalışmalarında sonuna geldik” dediler.