BAŞKAN VEKİLİ MEHMET HACIARİFOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU! ‘BU YAZI SAHTEDİR’

23

Koronavirüs hastalığından dolayı uzun süredir Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlık yapamadığı dönemde başkan vekilliği görevini yürüten Mehmet Hacıarifoğlu, son gelişmeler ışığında yaşanan başkan vekilliği görevinden alınması konusunda yazılı bir açıklamaya yaparak sessizliğini bozdu. Hacıarifoğlu açıklamasında gündemde dolaşan vekaletten alınma duruma dair belgenin sahte olduğunu belirtti.

Son dakika haberine göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in e-imzasının bulunduğu belge ile başkan vekilliği görevinden alındığı duyurulan Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mehmet Hacıarifoğlu, yazılı bir açıklama yaparak konu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

“BU YAZI SAHTEDİR”

Başkan vekili Hacıarifoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çeşitli sosyal medya platformlarında, Sayın Başkanımız Muhittin Böcek’in şahsıma verdiği vekaleti sonlandırdığı noktasında bir sahte yazı paylaşımı yapılmaktadır. Bu yazı sahtedir ve belgeyi düzenleyenler hakkında gerekli soruşturmayı yapmak üzere teftiş kurulumuz görevlendirilmiştir. Antalya Belediyesi’ndeki huzur ve sükûnet ortamını sahte yazılarla bozmaya çalışanlar hakkında gerekli tüm idari işlemler tarafımdan hiç çekinilmeden derhal uygulamaya konulacaktır.”

“BAŞKANIN İRADESİNİ KORUMAK İÇİN BU KOLTUKTAYIM”

“Önemle belirtmek isterim ki; Sayın Başkanın iradesini ortadan kaldırmak için koltuktan kalkmıyor değilim tam tersine başkanın herkesçe bilinen malum olan iradesini korumak için bu koltuktayım. Zira başkan tarafıma vekalet vermiştir ve vekaleti sahibine iade etmek üzere dört gözle sayın başkanımızın göreve dönmesini bekliyorum. Kimi menfaat gruplarının düzmece evraklarla başkanın iradesini sakatlayarak belediyeyi ele geçirmesine müsaade etmeyeceğim. Anılan evrakın şekil ve öz olarak doğru olup olmadığının anlaşılması için teftiş kuruluna soruşturma emri verdim. Müfettiş raporuna göre gereken işlemleri tesis edeceğim.

Sayın Başkanımız Emanetin asıl Sahibi Muhittin Böcek tarafıma verdiği emaneti geri aldığı güne kadar görevimi hakkıyla yapmak üzere görevimin başında olduğumu tüm Antalya Kamuoyuna duyururum.”

HABER MERKEZİ