Antalya İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Murat ULUCAN’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

73

Ulus ve Devlet olarak bugünlere ulaşmamızda en büyük pay, koşullar ne olursa olsun görev anlayışından ödün vermeden ülkenin her köşesinde hizmetlerini sürdüren, aydınlanma ışığını yorulmadan taşıyan  öğretmenlerimizindir.

Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün, “Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirin. ” sözleri doğrultusunda yurdumuzun her köşesinde fedakârca görev yapan, geçmişin öğreticisi, geleceğin mimarı olan öğretmenlerimize olan sevgi ve saygımızı yad ettiğimiz  “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Sevgili Öğretmenlerimiz; Türkiye Cumhuriyeti’ni ATATÜRK’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak öğretmenlerimizin emeği ve gayreti ile olacaktır. Sizler, bilgi, davranış ve tecrübelerinizle Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini inşa ediyorsunuz.


24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile; cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen fedakâr ve onurlu, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın eğitiminde ve yarınlara hazırlanmasında kutsal bir rol alan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutlar, Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve şehitlik mertebesine ulaşmış öğretmenlerimizi rahmet ve minnet ile anar, emekli ve halen görevleri başında bulunan öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diler, saygılarımı sunarım.Mehmet Murat ULUCAN
Antalya İl Emniyet Müdürü