Tütüncü’den inşaat malzemecileri esnafına tapu

23

Kepez Belediyesi, İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin, Kirişçiler Mahallesi’nde yapacağı toplu işyerinin, plandan sonra imar parselasyonunu da tamamladı. Toplu işyerindeki 188 dükkân sahibi, 18.madde imar uygulamasının tescil edilmesinin ardından imar tapularını aldı.

Kepez Belediyesininmülkiyet ve imar desteği ile ilçedeki esnaf kooperatifleri, uzun yıllar hayalini kurdukları yeni toplu işyerlerine kavuşuyor.
Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda Hurdacılar Sanayii Sitesi’nin Başköy Mahallesi’ne inşaat edeceği toplu işyerinin önce imar planını ve daha sonra imar parselasyonunu yapmıştı. 18.madde imar uygulamasının, Tapu Müdürlüğü’nde tescil edilmesinden sonra toplu işyerindeki dükkân sahipleri, imar tapularını almışlardı. İmar tapularının alınmasıyla birlikte kooperatif toplu işyerinin inşasını başlatabilir hale gelmişti. Kepez Belediyesi, bu yıl içerisinde 50 dükkândan oluşan yeni sitenin yollarını da yapmıştı.

Kepez’e yeni bir toplu işyeri daha geliyor

Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler esnafından sonra inşaat malzemecilerinin de yeni toplu işyeri hayali gerçek oluyor.Kepez Belediyesi, İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin,Kirişçiler bölgesine yapacağı topluişyerinin imar planından sonra parselasyon çalışması da tamamlandı. Bu uygulamanın,Tapu Müdürlüğü’nde tescil edilmesinden sonra toplu işyerindeki dükkân sahipleri, imar tapularını alabilir hale geldi.
Kepez Belediye Meclis salonunda düzenlenen törenle tapular, kooperatif yönetimine verildi.

Tapu tamam, inşaat başlıyor…

Kooperatif yönetiminin, inşaat malzemecileri esnafının ve belediye bürokratlarının katıldığı törende bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, “Uzunca, meşakkatli bir çabadan sonra İnşaat Malzemecileri Sitesi, yeni yeri için tapularına kavuşuyor. Bu bizim için büyük bir mutluluk. İmar planlamalarında, imar uygulamasında her konuda esnafımızın yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz. 18.madde imar uygulamanın, Tapu Müdürlüğü’nde tescil edilmesinden sonra toplu işyerindeki dükkân sahiplerimize, imar tapularını verebilir hale geldik. İmar tapularının alınmasıyla birlikte kooperatif tarafından toplu işyerinin inşasına başlanılabilecek.” açıklamasını yaptı.

Yeni sitenin alt ve üst yapı hizmetleri de belediyeden

Kepez’de, esnaf toplu işyerlerinin kurulmasına ciddi bir destek verdiklerinin altını çizen Tütüncü, konuşmasında şunları kaydetti: “Belediyemiz, esnafımızın toplu iş yerlerine kavuşması konusunda gereken her türlü adımı attı, atıyor ve bundan sonraki süreçte de atacak.  Elbette ki sadece tapuları vermekle iş bitmiyor.  Yeni sitenin, belediyeden beklenen alt ve üst yapı çalışmalarını yapacağız. Konuyla ilgili Sanayii kooperatif yönetimiyle bir toplantı gerçekleştirdik. Konuyla ilgili bürokratlarımı bilgilendirdim. Kirişçiler mevkiinde yer alan bu toplu işyerinin en kısa zamanda yapılmasını umut ediyorum. İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi, esnafımıza hayırlı olsun.”
Tütüncü, konuşmasının ardından yeni toplu işyerinde dükkânı olan 3 esnafa temsili olarak, imar tapularını verdi.
İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şerafettin Şimşek de yeni toplu işyerinin yapılmasına verdiği desteklerden dolayı Tütüncü’ye ve belediye bürokratlarına teşekkür etti.
Tören günün anısına fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.