Subaşı; ‘Kokuşmuşluk artık zirve yaptı’

11

Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, 2 bakan ve kenti yönetenlerin bir araya geldiği telekonferans toplantısında “Rüşveti biliyor da peşine düşmüyorsanız görevinizi yapmamış sayılırsınız” diyerek toplantıyı terk eden Serik belediye başkanı Enver Aputkan’ı haklı bulduklarını belirterek, ‘’Bu olay da gösteriyor ki; iktidar cephesinde kokuşmuşluk artık zirve yaptı’ dedi.

 

Subaşı, sosyal medya hesabında; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Vali Karaloğlu ve Ak Parti Antalya Milletvekilleri ile Belediye Başkanlarının katıldığı telekonferansta, Kadriye ve Belek Plajlarının yeniden gündeme geldiğini hatırlatarak, şunları yazdı:

 

‘’Belek ve Kadriye sahillerinde günübirlik sahil, otel alanı olarak planlanmak istendiği için halkın yararlanacağı alan neredeyse kalmıyor. Karşı çıkan Belediye Başkanı rüşvet almakla suçlanıyor!? Dışişleri bakanı Sn. Çavuşoğlu düzeltip “önceki başkan” diyor!? Başkan Aputkan’da telekonferanslı toplantıda, ‘Rüşveti biliyor da peşine düşmüyorsanız görevinizi yapmamış sayılırsınız” diyerek bakanların, Ak Parti ve MHP milletvekillerinin ve Vali ve Belediye başkanlarının bulunduğu toplantıyı terk ediyor!.. 

 

Bu toplantıya sadece Vali hariç iktidar mensupları davet ediliyor… Bu meselede Başkan Aputkan yerden göğe haklıdır…Hem halkın denize gireceği alan neredeyse kalmıyor… Üstelik rüşvet var ve saklanıyor!.. Kokuşmuşluk artık gizlenemez hale gelmiş diyebilir miyiz??  Bundan sonrası ‘yargının işidir’ diye düşünüyorum’’