Gazipaşa’da Akçal yolu kardan temizlendi

11

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa İlçesi’nde göçerlerin ve vatandaşların yaylalara ulaşımı sağlayan karla kaplı Akçal yolunu iş makineleri ile temizleyerek, ulaşıma açtı.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan Yörük göçerlerinin yaylalaragöçününbaşlaması, yüksek kesimlerde hububat ekimi ve bahçe bakım zamanının gelmesi nedeniyle halen karla kaplı olan ilçelerdeki yayla yollarını ulaşıma açmak için yoğun mesai harcıyor.

12 MAHALLE KULLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri son olarak yayla kültürünün fazla olduğu Gazipaşa İlçesi’nde Beyobası, Korubaşı, Koru, Bakılar, Ekmel, Kırahmetler, Muzkent, Zeytinada, Aydıncık, Çakmak, Parakende, Küçüklü mahallelerindeki vatandaşların yaylalara ulaşım için kullandığı Akçal Yolu ve Eski Yol güzergahını ulaşıma açtı.

KAR KÜTLELERİ TEMİZLENDİ

Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri 1750 rakımlı Küllüin, Çataldaş,Murıklar, Yurt,Cinbiti,Salman, Kırahmetler, Berem, Darıderesive Muhaha yaylalarına ulaşımı sağlayan yol üzerindeki yoğun kar kütlelerini temizledi, yer yer oluşan göçükleri onararakulaşıma hazır hale getirdi. Göçerlerin ve yaylacıların sıklıkla kullandığı yol hizmet vermeye başladı.

 

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta da Gazipaşa Belediyesi ile birlikte 1800 metre yükseklikteki Gökkuzluk ve Berem yaylalarının karla kaplı yollarını temizleyerek, ulaşıma açmıştı.