Akdeniz Üniversitesi’nde Uzaktan Eğitim Tüm Hızıyla Devam Ediyor

28

Akdeniz Üniversitesi, dünya genelinde yaşanan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle eğitim öğretim faaliyetlerinin kesintiye uğramaması için uzaktan eğitim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

 

YÖK’ün eğitim faaliyetlerinin Uzaktan Öğretim Yöntemiyle yapılması kararının ardından 23 Mart 2020 tarihi itibarıyla öğrencilerine dijital ortamda uzaktan eğitim vermeye başlayan Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKUZEM) tarafından yönetilen Öğretim Yönetim Sistemi aracılığıyla başlayan uzaktan eğitim kapsamında 2.031 üyesi tarafından sisteme 32.647 doküman,  5.784 video yüklendi.  Ayrıca online olarak 7.108 ders, 1.740 etkileşimli uygulama, 3735 ödev ve 1695 forum ile 54.143 öğrenciye eğitim veriliyor.

 

Akdeniz Üniversitesi’nin pandemi öncesinde üç bölümde ve İngilizce-1 dersinde yürüttüğü uzaktan öğretimi iki günde 1.015 bölüme entegre ederek ülkemizde dijital dönüşümü çok kısa süre içerisinde gerçekleştirebilen üniversiteler arasında yerini aldığını ifade eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Uzaktan eğitim sistemini uygulamalı programlar hariç önlisans, lisans ve lisansüstü bölümlerdeki tüm teorik dersler için kısa sürede hayata geçirdik.  Bu zorlu süreçte öğrencilerimizin mağdur olmaması ve eğitimine devam edebilmesi için tüm birimlerimizle mesai gözetmeksizin çalışıyoruz. Gerek sosyal medyadan ve web sitelerinden gerekse telefonlarla birebir iletişim halinde öğrencilere süreci açıklıyor ve her türlü desteği sağlıyoruz. Bu sürecin sağlıklı ve verimli bir şekilde atlatılması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.