“Kadın Tek Başına Dünya’dır” resim ve seramik yarışması sonuçlandı

134

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ‘Kadın Tek Başına Dünya’dır’ konulu resim ve seramik yarışmasında dereceye giren eser sahiplerine ödüllerini verdi.

Konyaaltı Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinleri kapsamında düzenlediği ‘Kadın Tek Başına Dünya’dır’ temalı resim ve seramik yarışması sonuçlandı. Konyaaltı Belediyesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen ödül törenine Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, eser sahipleri ve vatandaşlar katıldı.

ÖDÜLLERİ BAŞKAN ESEN VERDİ

Başkan Semih Esen, jüri tarafından ödüle değer görülen resim ve seramik yarışmasındaki eser sahiplerine ödüllerini takdim etti. Başkan Esen, yarışmada çok güzel eserlerin ortaya çıktığını belirterek, katılımcıları tebrik etti. Resim yarışmasında birinci ShabramMollahassaniMajdabiKohreh, ikinci Kübra Aydemir üçüncü ise Meral Yıkanmışlar oldu. Resim yarışmasında mansiyon dalında ise birinci Hatice Kılıç, ikinci Pakize Özlem Arslan Avcıkurt,üçüncü ise Meltem Yılmazseçildi. Seramik’te ise birinci Nurdan Akyıldız, ikinci Mine Kürüm, üçüncü de Saadet Çakıroğlu oldu.Resim yarışmasında ayrıcı birinci olan esere bin 500 TL, ikinciye bin TL ve üçüncüye 500 TL para ödülü verilecek.

13 MART’A KADAR SERGİLENECEK

Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, daha sonra resim ve seramik sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Esen, derece giren eser sahiplerinden resimler hakkında bilgi alarak, sergiyi gezdi.‘Kadın Tek Başına Dünya’dır’ temalı resim ve seramik yarışmasına katılan eserler, 13 Mart Cuma gününe kadar Konyaaltı Belediyesi Fuaye Alanı’nda sergilenecek.