Aile eğitim merkezlerinde ücretsiz diyetisyen hizmeti

577

Halk sağlığına yönelik çalışmalarını genişleten Antalya Büyükşehir Belediyesi,Haşim İşcan, Ünsal, Çamlıbel ve Fatih Aile Eğitim Merkezlerinde haftanın 5 günü ücretsiz diyetisyen hizmeti sunuyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, aile eğitim merkezlerindeki ücretsiz diyetisyen hizmetini genişletti. Haşim İşcan, Kepez Ünsal, Çamlıbel ve Fatih Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezlerinde daha önce haftada bir gün sunulan diyetisyenlik hizmeti artık hafta içi her gün veriliyor. Randevu sistemi ile çalışan diyetisyenler bu sayede vatandaşlardan gelen yoğun talebi karşılayarak, hizmet kalitesini arttıracak.Aile eğitim merkezlerinde sunulan diyetisyen hizmeti ile ailelersağlıksız beslenme ve obeziteye karşı bilinçlendiriliyor. Böylece halk sağlığını korumaya yönelik önemli bir adım atılıyor.

DANIŞMANLARA SIKI TAKİP

Kepez Çamlıbel Mahallesi Aile Eğitim Merkezi’nde görevli diyetisyen Salih Bulut uyguladıkları programla ilgili şu bilgileri verdi: “Amacımız obeziteye bağlı hastalıkları en aza indirebilmek ve halkımızın daha sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamak. Danışanlarımız ideal kilosuna ulaşana kadar doğru beslenme listeleriyle sıkı bir takip yapıyoruz. İstenilen kiloya ulaştıktan sonrada diyet koruma programlarına alarak süreci tamamlıyoruz. Bu sayede danışanımız sağlıklı bir yaşama yeniden adım atmış oluyor. Tamamen ücretsiz verdiğimiz diyetisyen hizmetimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız aile merkezlerimiziarayarak ya da bizzat başvuru yaparak randevu alabilirler.”

VATANDAŞ İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK

Diyetisyen hizmetinden memnuniyetini dile getiren Çamlıca Mahallesi sakini Suna Gökbel, “Ücretsiz diyetisyen hizmetinin mahallemizde sunuluyor olmazı bizler için büyük bir kolaylık. Sağlık ocağından aldığım kan tahlili sonuçlarının da analizi yapılarak diyetisyen tarafından diyet listem oluşturuldu. Bu hizmetten gayet memnunuz. Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ederim”dedi.

AİLECEK FAYDALANIYORUZ

Ünsal Mahallesi Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’nde diyetisyen hizmetinden faydalanan 33 yaşındaki danışan Özlem Tuğrulise şunları söyledi: “Daha önce merkezden diyetisyen desteği almaya başlayan arkadaşlarım vardı. Onların 6-7 kilo verdiğini, sağlıklı bir yaşama kavuştuğunu gördüm. Ben de randevu alıp, programa başladım. Büyükşehir Belediyemize teşekkürlerimizi sunuyoruz.Anneler olarak çocuklarımızla birlikte her alanda bu merkezlerden faydalanıyoruz.”