Yalçın; Kesik Minareyi Dünya Biliyordu…

854

Antalya Kesik Minare Önünde yapılan basın açıklamasına Anadolu Birliği & STOKDER Genel Başkanı Bedri Yalçın ve çok sayıda STK Temsilcileri kesik minare camisindeki değişiklik hakkında bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

STK temsilcileri adına basın açıklamasını Anadolu Birliği & STOKDER Genel Başkanı Bedri Yalçın yaptı. Yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.

Yalçın: Değerli Basın Mensupları
Antalya’mızın uzun süreden beri gündemini işgal eden Antalya halkı ve Kale içini ziyaret eden turistlerin tepkisine neden olan tarihi KESİK MİNARE camisindeki fiziki değişiklik konusunda Türkiye’nin ve Antalya’mızın en önemli STK larından olan derneğimizin sessiz kalması mümkün değildir.

Biz kamuoyunu işgal eden KESİK MİNARE camisinin minaresinde yapılan değişikliğin olduya bittiye getirilerek kabul edilmesine karşı olduğumuzu bildirmek için bugün buradayız.

Yalçın ,Antalya turizmin başkenti dünya şehri bir ilimizdir.

Yalçın ,Burada kamu görevi yapan yöneticilerimizin biliyorsunuz ki belli bir görev süresi vardır..
Bu değerli yöneticilerimiz görev süreci içerisinde kamu oyunu yakından ilgilendiren konularda karar verirken seçilmiş yerel yöneticiler ve STK’larla birlikte konuları müzakere ederek kararını almalarının daha doğru olacağına inanıyoruz.

Kale içinin tarihi simgesi haline gelmiş olan ,Kesik Minarenin yenileme çalışmaları neticesinde minaresinin tamamlanarak yeni şekli maalesef kamuoyunda rağbet görmemiştir ve tepkilere yol açmıştır.
Bu konuda Antalyalılar ziyarete gelen turistler son minareli şekli ile KESİK MİNAREnin Kabul görmediği ortadır malumunuzdur.

Biz Anadolu Birliği olarak bu konuda demokrasinin gereği olarak konunun Antalyalıların tercini ortaya çıkaracak bir REFERANDUMA GİDİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ. Yapılacak REFERANDUM Sonucu KESİK MİNARE konusu demokratik bir şekilde hallolarak sonuçlandırılmış olacaktır.

Yalçın ,Kale içinde yaşayan hemşehrilerimizin Antalyalıların tercihi ile sonuçlanacak REFERANDUMA atanmış kamu görevlilerinin seçilmiş yerel yöneticilerin hepimizin kamuoyunun saygı duyacağına inanıyoruz.

Yalçın ,Herkesi tarihi bir görev olarak düşündüğümüz KESİK MİNARE İÇİN ESKİ HALİMİ YOKSA YENİ HALİMİ REFERANDUMU KONUSUNDA birlik ve beraberlik içerisinde karar verilmesi için yaptığımız bu tarihi çağrıya destek vermesini bekliyoruz. Saygılarımla .