KOSAVA MAMUŞA BELEDİYE BAŞKANI ABDÜLHADİ KRASNİÇ’TEN KUMLUCA BELEDİYESİNE ZİYARET

20

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu 23. Geleneksel Kumluca Tarım ve Seracılık Festivali’ni bu yıl dolu dolu bir etkinlik programıyla gerçekleştiriyor. Festival Kapsamında 23. Geleneksel Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni geride bırakan Köleoğlu Yörük Göçü için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu yıl ki Yörük Göçü etkinliğine uluslararası katılımcılar katılacak. Bunlardan birisi de Kosava Mamuşa Belediyesi bu yıl ilk kez katılarak etkinlik Yörük Türkmen Kültürü’nün yaşatıldığı Yörük Göçü etkinliği hakkında izlenim edinecekler. Kosava Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç başkan Köloğlu’nu makamında ziyaret ederek yaklaşan Yörük Göçü etkinliği için sohbet etti. Sohbette ayrıca kardeşlik protokolü imzalayacaklarının da müjdesini verdiler.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, ‘’Yörük Göçümüzle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Uluslararası boyutta olan dünyadaki Türklerin bir araya gelebildikleri Yörük Türkmen kültürünün yaşatıldığı bir y6er noktasında Kumluca’mız çok iyi çalışmalar yapıyor. Yörük Göçümüzün uluslararası boyutta olmasından dolayı bu yıl yine çok önemli misafirlerimiz var. Kosava’dan Mamuş’a Belediye Başkanımız yanımızda., heyeti Kumluca’mızda buradaki Yörük göçümüzde, Yörük Türkmen Kültürünün nasıl yaşatıldığıyla ilgili izlenimlerini yapacaklar. Bizlere katkılarından dolayı ben Kosava’daki Mamuş’a belediyemizin bütün ekiplerine buradan selamlar gönderiyorum. Belediye Başkanımıza da bu katkıyı koyduğu için çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kosava Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, ‘’Uluslararası Festival düzeyinde olan Kumluca Belediye’mizin düzenlemiş olduğu Yörük Türkleri Festivali Yörük Göçü’ne Kosava’daki tek Türk belediye başkanı olarak katılmaktan büyük bir onur duymaktayım. Ekibimizle beraber 700 sene önceki Anadolu’dan Balkanlara göçün bir daha temsili olarak Yörük Türkeri’nin göçünü yerinde izlemek için ekibimizle beraber Kumluca’dayız. Başkanımıza ve ekibine davetlerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. İnşallah en kısa zamanda Antalya Kumluca Belediyesi’yle aramızdaki kardeşlik protokolünü de imzalayarak gidip gelmeler, göçlerin olduğu gibi akrabalık tohumlarını bir daha ekeceğiz. Evlad-ı Fatihan olarak bir daha ben başkanımıza, ekibine ne kadar teşekkür etsek azdır. İnşallah en kısa sürede Başkanımızı Kosava Mamuşa’a da ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyacağız’’ dedi.