ESKİ BAŞKAN CİRİT’TEN HALİL ŞAHİN BAŞKANA TEŞEKKÜR

73

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in büyük emek harcayarak Macun, Konak, Fatih ve Barbaros Mahallelerindeki sorunları çözmesi üzerine Aksu Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Cirit, Başkan Şahin’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Macun ve Konak mahallelerinde dere konumunda olan alanlara ve Enerji Nakil Hatları’nın altına imar parselleri verildiği için yapılaşma izni verilemediğinden Aksulu vatandaşlar mağdur olmaktaydı. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in gayretleri ve azimli çalışması sonrasında Macun, Konak, Fatih ve Barbaros Mahallelerimizde 1/25000, 1/5000 ve 1/1000 planları tamamlandı. Toprak Koruma Kurulu kararına açılan dava sorunu ise Bakanlıklarla yapılan yazışmalar sonrası çözüldü. Aksu Belediyesinin en kısa sürede 3194 sayılı Kanunun 18. uygulaması tamamlanarak inşaat izni verilmeye başlanacağını duyurmasının ardından Aksu Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Cirit, Başkan Şahin’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Baklava tatlısıyla makama gelen Cirit, “Macun, Konak ve Fatih Mahallelerimizde dere yatağı, yüksek gerilim hattı altındaki arsaların kurtarılması eski bir belediye başkanı olarak beni çok mutlu etti. Bu sorun yılların sorunuydu. Halil Başkanın Ankara ile temaslarda bulunarak sorunu çözüme kavuşturduğunu öğrenince kendisine teşekkür etmek istedim. Böylesine sevindirici bir haberi tatlı yiyerek tatlandıralım dedim. Bu konudaki gayretleri ve emeği için Halil Başkanımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.