AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin Yeni Yıl Mesajı

119

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB)Başkanı Adlıhan Dere, yeni yılın esnaf ve sanatkarlar ile tüm vatandaşlara hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, “Yeni yılın esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için öncelikle sağlıklı, bereketli ve hayırlı bir yıl olmasını diliyorum.” dedi.

Pandemi gölgesinde, sokağa çıkma kısıtlamaları ile bu yılbaşının evlerde geçirileceğini aktaran AESOB BaşkanıAdlıhan Dere, “2020 yılında Pandemi nedeniyleesnaf ve sanatkarlarımız, ülkemiz ve milletimiz birçok zorluğa göğüs gerdi.Pandemi gölgesinde bir yılı geride bırakırken yeni umutlarla gireceğimiz 2021 yılının ilk günlerinde tedbir amaçlı evlerimizde olacağız. Geçtiğimiz yıllara kıyasla daha mütevazi şekilde geçireceğimiz bu yılbaşında sağlıksız ürünlere karşı her zamankinden daha dikkatli olmalıyız. Çünkü her yıl olduğu gibi yeni yıla girerken merdiven altı ürünlerin satışı bir hayli arttı. Vatandaşlarımız, merdivenaltı olarak tabir edilen, ucuz ve kalitesiz yiyecek ve içecekler yerine güvenilir ve kaliteli alışveriş için esnafımızı tercih etmeli.Denetimsiz ve kontrolsüz merdivenaltı ürünlerin aksine esnafımız, gerekli denetimleri yapılmış, hijyen kurallarına uygun olarak satışlarını gerçekleştiriyor. Bunun için yılbaşında da sebze meyveler manavdan, yemişler kuruyemişçiden, şarküteri ürünleri kasaptan, pasta ve tatlılar pastaneci esnafımızdan, hediyelik ürünler zücaciyeden, çiçekler çiçekçiden alınmalı. Çünkü mahalle esnafımız, sağlığa zararlı olan ve kendi tüketmeyeceği ürünleri müşterisine de satmaz.” dedi.

Yeni yılda tüm Antalyalıları esnaf ve sanatkarlara sahip çıkmaya ve mahalle kültürünü korumaya davet eden AESOB Başkanı AdlıhanDere, “Yeni yıla girerken vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kepenklerini ardına kadar açan tüm esnaf kardeşlerimize bol kazanç diliyor, Antalyalı hemşerilerimize de esnaf ve sanatkarlarımıza sahip çıkmaya, mahalle kültürümüzü korumaya davet ediyorum. 2021 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, mutluluk, kardeşlik, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum.” dedi.