10 bin kişi destek verdi

23

AK Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı’nın, ‘PKK sempatizanının değil, Şehit Astsubay Esma Çevik’in isminin Sarısu’daki bir çocuk parkına verilmesi’ için başlattığı imza kampanyası büyük ses getirdi. 10 bin kişi, parka Şehit Astsubay Esma Çevik’in isminin verilmesi için imza attı.

 

AK Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı, kamuoyunun dikkati çekmek için ‘PKK sempatizanının değil, Şehit Astsubay Esma Çevik’in isminin Sarısu’daki bir çocuk parkına verilmesi’ için başlattığı imza kampanyasına 3 gün içinde vatandaşlardan adeta destek yağdı.

Konyaaltı Belediyesi önünde gerçekleşen kampanyanın kapanış etkinliğine katılan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Konyaaltı belediyesi tarafından Sarısu Mahallesi’ndeki çocuk parkına Emek Partili Korkmaz Tedik ismi verildi. Bu kararın ardından ilçe teşkilatımız 3 gün boyunca Konyaaltı’nın dört noktasına stant kurdu. Vatandaşlarımız da, HDP destekçisi Korkmaz Tedik adının parka verilmesine tepki gösterdi ve parka Şehit Astsubay Esma Çevik’in isminin verilmesi için imza attı. Antalyalılar şehit ismine sahip çıktı. Vatana millete hayırlı olarak yetişmesini istediğimiz çocukların parkına, cenazesinde ‘katil devlet’ sloganları atılan ve adı terör örgütleriyle anılan bir isim veriliyor. Bu kesinlikle kabul edilemez. Acilen alınan bu karardan dönülmelidir. Bu kararın değişmemesi durumunda hukuki yollara başvuracağız” dedi.

İmza kampanyasına 10 bin kişinin destek verdiğini belirten AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar “3 gün içinde şehrin 4 farklı noktasında kurulan stantlarda toplanan imza sayısı 8 bini aştı, internet üzerinden Change.org sitesindeki kampanyaya ise 2 bin kişi imza attı. Böylece imza sayısı hedef rakam olan 10 bine ulaşmış oldu. Toplanan imzaları önce İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş’a teslim ettik. Ardından Konyaaltı Kaymakamlığı’na da teslim edeceğiz. Kampanyamıza imzalarıyla destek veren Antalyalı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.