Başpehlivan Aygün Ailesine taziye ziyareti

49

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Cumhuriyet Halk Partisi Spor Kurulu Başkanı ve Genel Başkan Baş Danışmanı Kenan Nuhut ile birlikte geçtiğimiz hafta uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Kırkpınar Başheplivanı Hakkı Aygün’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Üzüntülerini dile getiren Başkan Turgay Genç, “Antalya’nın yetiştirdiği başarılı bir değeri haince bir pusuyla kaybettik. Antalyamızın ve tüm güreş camiamızın başı sağolsun” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut da Başphehlivan Aygün’ün  Ailesine ve tüm güreş camiasına baş sağlığı dilerken, tuzağa düşürülerek öldürülen genç sporcunun davasının hem Cumhuriyet Halk Partisi hem de Spor Kurulu olarak takipçisi olacaklarını söyledi. 

Başpehlivan Hakkı Aygün geçtiğimiz salı gecesi tuzağa düşürülerek öldürülmüş olaydan sonra kaçan ve kısa sürede yakalanarak gözaltına alınan katil zanlısı U. C. F.  çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklanmıştı. Olayın ardından güreş camiası ayağa kalkmış ve yakalanan kişinin tetikçi olduğunu asıl azmettiricilerin de yakalanarak gerekli cezayı almaları gerektiğini söylemişlerdi. Güreş camiası tarafından sosyal medyada paylaşılan,  ‘Hakkı için adalet’ etiketi  en çok paylaşılan konu başlığı olarak dikkat çekti.