Gelecek Partisi Korkuteli İlçe Başkanı ve Kepez İlçe Başkanı Yönetimleri ile birlikte Görevlerinden istifa ettiler.

147
Antalyamıza Demokrasi getirmesini beklerken Sn. Beytullah Demir kendisi Parti içi demokrasiyi sağlayamadı. 
 
Gelecek Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer, Kurucular Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi-Tarım ve Orman Politikaları Kurul Başkanı Prof. Dr. Ali Akmaz,  Kurucular Kurulu Üyesi-Hazine ve Maliye Politikaları Başkan Yardımcısı Raziye Gök Aktaş ile Kurucular Kurulu Üyesi-İçişleri Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Mevlüt Demir 09.07.2020 Tarihinde Gelecek Partisi Antalya İl Başkanlığına Genel Merkezden Yetkili Heyet Olarak Geldiler. 
 
Gelecek Partisi Antalya İl Başkanı Beytullah Demir Genel Merkez Heyeti ile yaptığı basın açıklamasında 5 ilçenin atandığını basına bildirmiş ve haber sitelerinde haber yayınlanmıştır. Korkuteli ve Kepez İlçe Başkanları Mazbatalarını almalarına ve Yönetimleri Gelecek Partisi Antalya İl Başkanlığı Facebook hesabında duyurulmasını rağmen Beytullah Demir Korkuteli ve Kepez teşkilatını görmezden gelmiştir. Bu sadece İlçe Başkanları ve Yönetimlerine değil Korkuteli ve Kepez ilçelerinde Gelecek Partisi gönüllülerine yapılmış saygısızlıktır. Bu konu Unutulacak yada dalgınlığa gelecek bir mesele değildir. Diyelim ki Beytullah Demir kendi atadığı İlçeleri hatırlamıyor, Genel Merkez Kurucuları ve Genel Başkan yardımcıları ziyaret ettikleri Antalya ilinin Hangi İlçe Başkanının Atandığını Bilmiyor Mu ? 
 
Siyaset ince bir çizgidir, Gelecek Partisi Antalya İl Başkanımız Kepez ve Korkuteli İlçelerinin İlçe Başkanları ve yönetimlerin tanımamazlıktan geliyorsa, İlçeleri bu kadar sahipsiz bırakan İl Başkanı, Kurucular Kurulu Üyeleri, Genel Başkan Yardımcıları heyeti ile böyle bir zihniyetle çalışmanın kimseye yarar sağlayamayacağını belirtmek isteriz.  Bu yapılan hatalara Genel Merkez Heyeti itiraz etmiyorsa Bizlerin İnandığı bu davada devam etmemizi bir anlamı kalmamıştır. Bu Şahsımıza değil Korkuteli ve Kepez halkına yapılan haksızlıktır. Altın Koltuklar Sizin olsun Bizler dava adamıyız bizler Halk adamıyız. Bu Saygısızlıktan dolayı Kepez ve Korkuteli İlçe Başkanlığı görevimizden yönetimimiz birlikte istifa ediyoruz.
 
İl Başkanlık Kurulundan İstifa Eden Başkanlarının Ortak Basın Açıklamasıdır. 
Bizler bu davaya İnandık. İlk Günden beri Maddi ve Manevi herzaman Partimizin yanında olduk. Ancak Antalya İl teşkilatının yönetilemediği kanaatine geldik. İl Başkanı Beytullah Demirin yaptığı hataları 6 aydır kapatmaya çalıştık. Toplantılarımız Hazirun listesini imzalamaktan öteye gidemedi. Başkanlık Kurulu Tarafından   İl Başkanından talep ettiğimiz hiçbir organizasyon kabul edilmedi. 2 dernek Harici Hiçbir STK, Atso, Valilik, Esnaf Odaları ve en önemlisi Hiçbir Esnaf ziyaret edilmedi. İl Teşkilat Başkanımızın önerdiği Kaş,Demre, Kumluca, Finike, Elmalı, Döşemealtı, Manavgat İlçe Başkan adaylarıyla İl Başkanı Beytullah Demir görüşme bile sağlamadı. İl Başkanı Az Olsun benim olsun mantığından öteye gidemedi. İl Başkanı Daha Antalyada hiçbir çalışma yapmadan taban oluşturmadan Önümüzdeki genel seçimlerde Milletvekili 1.sıra benim düşüncelerini hayal etmekten başka bir çalışması olmadığı kanaatindeyiz. İl Başkanı Beytullah Demir Teşkilat Başkanımızın ve İl Sekreterimiz in ikna ettiği Diğer Partilerin Belediye Meclis Üyelerinin transferine Engel Olmuştur. İstifa eden arkadaşlarımızın hiçbirinin Beytullah Demir ile şahsi sorunu yoktur. İl Başkanı Tarafından Davamıza zarar geldiği ve engellerle karşılaştığımız İçin hepimiz istifa etme kararı aldık. 
Kamuoyuna Duyurulur
 
Gelecek Partisi Antalya İl Başkanlık Kurulu
1. Teşkilat Başkanı Neman Asgari
2. İl Sekreteri Mehmet Karadağ
3. Dış İlişkiler Başkanı Berna Polat
4. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Remziye Büyüktürkmen
5. Sosyal Politikalar Başkanı Nasuh Çelik
6. AR-GE ve Bilişim Başkanı Berkay Çelik
 
Gelecek Partisi Antalya İl Yönetimi
1. Ali Gökarslan
2. Ahmet Muşli
3. Efkan Satın
4. Ali Koç
5. Niyazi Şahin (Disiplin Kurulu Üyesi) 
6. Rafet Yıldırım
7. Taşkın Kılınç
8. Haydar keskin