Antalya online işlemi sevdi

55

Türk Telekom’un hayatı kolaylaştıran mobil uygulaması ‘Online İşlemler’e ilgi Covid-19 ile mücadele döneminde artış gösterdi. Evlerinden çıkmadıkları süreçte uzaktan işlemleri tercih eden Antalyalıların uygulamayı kullanım oranı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 62 arttı.

Türkiye’de dijital dönüşümün öncüsü Türk Telekom’un mobil, evde internet, ev telefonu abonelikleriyle ilgili tüm işlemleri tek dokunuşla sunan ‘Online İşlemler’ uygulaması, kullanım rekoru kırdı. Covid-19’la ilgili tedbirler kapsamında ‘Evde Kal’ çağrılarına uyan Türk Telekomlular, işlemlerini yapmak için dijital dünyanın kolaylıklarını cep telefonlarına taşıyan ‘Online İşlemler’ uygulamasına yöneldi. Antalya, online işlemleri tercih eden iller arasında önemli bir yükseliş kaydetti. Antalya’da uygulamanın kullanımı geçtiğimiz Nisan ayında, 2019’un aynı dönemine göre yüzde 62 arttı.

Türkiye genelinde Türk Telekom’un Online İşlemler’ine giriş sayısı bir ay içerisinde 181 milyona ulaştı. Aylık tekil giriş sayısı ise 12 milyonun üzerine çıktı.

Tek dokunuşla erişilebiliyor

Türk Telekom’un müşteri deneyimini dijital dönüşümle güçlendirmek için sunduğu müşteri odaklı self servis uygulaması, birçok hizmete cep telefonlarından tek dokunuşla erişmeyi mümkün kılıyor. ‘Online İşlemler’de fatura bilgilerini öğrenme, fatura ödeme, TL yükleme ya da TL göndermenin yanı sıra mobil, internet, ev telefonu ve Tivibu servisleri için yeni üyelik başvurusu yapma imkânı sunuluyor. Geliştirilen yeni projeler ile online işlemlerdeki büyümenin katlanarak devam etmesi bekleniyor.