Van merkez İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ile meclis üyesi Şahzede Kurt, PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan gözaltına alındı.![](https://api.dmcdn.net/pxl/cpe/btnClose.png)
Van’ın İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ve Eş Başkan Şehzade Kurt, terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
Van Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarım devam ettiği belirtildi.
![HDP'li İpekyolu belediye başkanı Azim Yacan terör soruşturmasında gözaltına alındı](https://foto.haberler.com/haber/2019/11/08/hdp-li-ipekyolu-belediye-baskani-azim-yacan-teror-12594766_9347_m.jpg)
ÖRGÜTSEL DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ
Açıklamanın devamında ise, “PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan 2 şüpheliye yönelik; 08 Kasım 2019 günü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ile meclis üyesi Şahzede Kurt, isimli
şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin üst ve ikamet aramasında; çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi” denildi.