Akdeniz Üniversitesi’nden Sıcak Karşılama

501

Akdeniz Üniversitesi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı kayıtları için şehir dışından gelen öğrencileri otobüs terminalinde kurulan stantlarla karşılayarak rehberlik hizmeti sunuyor.

 

YKS yerleştirme sonuçlarına göre 2019-2020 eğitim-öğretim yılı kontenjanlarını dolduran Akdeniz Üniversitesi, kayıt için şehir dışından gelen öğrencileri ve aileleri otogarda karşılıyor. Akdeniz Üniversitesi’ne kayıt için rehberlik hizmeti sunulan stantlarda ayrıca Akdeniz Üniversitesi hakkında ve Antalya’da konaklama hakkında genel bilgilendirme yapılıyor.

 

Akdeniz Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin yeni hayatlarına adım atacakları ilk kayıt heyecanında yanlarında olduklarını ifade eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Üniversitemizi kazanan öğrencilerimizi ve ailelerini otogarda görevli arkadaşlarımızla karşılıyor, kampüsümüze transferlerini sağlıyorlar. Ayrıca kampüsümüzde çeşitli noktalarda bilgilendirme stantları oluşturduk. Kayıt süresi boyunca o stantlarda bulunan arkadaşlarımız da öğrencilerimize destek olacak.” dedi.

 

Antalya’ya ilk kez gelen öğrencilerin ve ailelerinin kayıt sürecini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Rektör Ünal, “Bu vesile ile Üniversitemizi kazanan öğrencileri bir kez daha tebrik ediyor, başarılı bir öğrenim hayatı diliyorum.” diye konuştu.