LÖSEV İLE ÇOCUKLAR DAİMAKAZANANACAK!

346

LÖSEV’indestekleriyle tedavi görerek iyileşen 10 çocuk, 3-8 Temmuz 2019 tarihlerinde Moskova’da düzenlenen 2019 World Winners’ Games e katıldı.

LÖSEV’in desteklediği 10 çocuk 11 madalya ile ülkemize döndüler.

2010 yılından bu yana, Rusya’da farklı ülkelerden iyileşmiş kanserli çocukların katılımıyla organize edilen “World Children’sWinners’ Games”,9. kez Rusya’nın Moskova şehrinde 3 -8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Winners’ Games;“Galipler Oyunları” adı verilen ve kanserden galip çıkan çocuklara yönelik uluslararası spor müsabakasına Türkiye’den LÖSEV 6. kezkatılım gösterdi. LÖSEVLİ Çocuklar 6 kezkazanılan madalyalara 11 madalya daha ekleyerek, emsalsiz bir başarıya imza atarak ülkemize döndüler.

LÖSEV İLE HEP ZAFERE KOŞMAK

LÖSEV, tıbbi, maddi – manevi desteklerin yanı sıra, kanserli ve lösemili çocukların sosyal ve psikolojik adaptasyonlarını sağlamak için bağışçı ve destekçilerinden aldığı güçle ulusal ve uluslararası etkinlikler yürütmektedir.LÖSEVLİ Çocukların 6. Kez katıldığı “WorldChildren’sWinners’ Games”’e hazırlanabilmeleri için Nisan ayında kendi illerinde, Mayıs ayında Ankara’da Türkiye’nin birçok ilinden çocukların katıldığı LÖSEV Spor Şenlikleri düzenlendi. 3 gün süren Spor Şenliğinde çocuklar moral depolayarak Galipler Oyunlarına hazırlandı. Türkiye genelinde düzenlenen LÖSEV Spor Şenliklerindekıyasıya mücadele eden çocuklar Moskova’dan tam 11 madalya ile döndüler.

  • Ramazan Hasan Yılmaz, masa tenisinde bronz, koşuda ve futbolda gümüş
  • Hatice Güçlü yüzmede altın
  • Berat Eren Kahya yüzmede ve futbolda altın
  • Arda Bay koşuda bronz, futbolda gümüş
  • Eren Azgezen futbolda gümüş
  • Enes Cesur futbolda gümüş
  • İlkem Uysaler futbolda bronz madalya alarak toplam 11 zafer madalyası ile yurda döndüler.

 

Mini futbol, yüzme, masa tenisi, koşu ve satranç dallarında, farklı ülkelerden gelen, kendileri gibi kanseri yenmiş çocuklarla yarışan çocuklar bu deneyimle mutluluktan ve gururdan sevinç gözyaşlarına boğuldu. Bu zorlu mücadelede kendilerine destek olan tüm hayırseverlere sevgilerini ve sonsuz teşekkürlerini ilettiler…