SPORA VE EĞİTİME “BİRİKİM”

72

Fraport TAV Antalyaspor As Takımı Başkanı Aziz Çetin ile Birikim Okulları’nın kurucusu Ramazan Metin arasında, Antalyaspor’un Döşemealtı’nda bulunan Atilla Vehbi Tesisleri’nde bir görüşme gerçekleşti.

“GENÇLER VE ÇOCUKLAR HER ALANDA GELİŞMELİ”

Yapılan görüşme de, “çocukların ve gençlerin hem eğitimlerinin, hem de spor faaliyetlerinin gelişmesi üzerine neler yapılabilir?” konusu masaya yatırıldı. Antalyaspor Derneği’nin de başkan adayı olan Çetin, 7 Temmuz’daki genel kurul içinde heyecanlı olduğunu belirtti. Antalyaspor Derneği’nde 14 ayrı branş da, 3 bine yakın sporcu bulunmakta. Daha birçok branşı da bünyesine dâhil etmek isteyen Çetin; “Çocukları ve gençleri sadece futbola değil, birçok branşta ki sporları yapmalarına teşvik etmek, aynı zamanda eğitim süreçlerine de katkı sağlamak temel amacım. Bununla ilgili olarak da, Döşemealtı ilçesi Ekşili Gençlik Kütüphanesi ve Manavgat Beşkonak Yatılı Bölge Ortaokulu Antalyaspor Kütüphanesi yaptırdık. Okumaya ve okutmaya spora verdiğimiz önemden daha fazla önemi veriyoruz.” dedi. Üçüncü bir kütüphanenin de yapılmaya başlandığını ve proje yerinin bu sefer İbradı olduğunu belirten Çetin, bu proje için de heyecanlı olduğunu söyledi.

“BİRÇOK KONUDA ÖNCÜ ANTALYASPOR”

“Antalyaspor, Antalya’daki en büyük sivil toplum örgütüdür.” diyen Çetin, “Bu sene 120 bin kalem kutu yaptırdık ve ilçelerdeki gençlere, çocuklara dağıttık. Her maça Antalya’nın farklı ilçelerinden, Gündoğmuş’tan Kaş’a kadar 50 tane öğrenci getiriyoruz, onlara formalar veriyoruz, rahatlıklarını sağlatıyoruz ve maçı izledikten sonra da evlerine bırakıyoruz. Amacımız Antalyaspor’u tanıtmak, sevdirmek, onlara sosyal anlamda katkı sağlamaktır.” dedi. Sözlerine şunları da ekleyen Çetin, “Birçok farklı projemiz var, birçoğu yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk defa Antalyaspor’un yapacağı bir E-Kütüphane olacak. Dijital çağdayız ve gençlere yönelik ne varsa buna ayak uydurmak durumundayız ve onları düşünerek kendimizi büyütüyoruz.” dedi.  Ramazan Metin ise, “ Sizin de, bizim de amacımız insan yetiştirmek. Ortak projelerle gençlere ve çocuklara yönelik faaliyetlerde, okul bünyemizce yanınızda olmak, Antalyaspor’a ve çocuklara katkı sağlamak bizleri de memnun edecektir. Okulumuzdaki öğrencilerimizi sizin de amacınız olan, hem sporu sevdirmek hem Antalyaspor’u sevdirmek hem de derslerine dört elle sarılmaları için farklı projeler yapmayı amaçlıyoruz. Birikim okulları öğrencilerinin de yararlanacağı her hafta seçilen en başarılı öğrencileri Antalyaspor’un locasından maç izleme fırsatı olabilir.” Dedi. Çetin ve Metin birçok farklı proje de beraber olarak çocuklara ve gençler için ne gerekiyorsa yapacaklarını beyan ettiler. Metin, bir sonraki görüşme için Aziz Çetin’i Birikim Okulları Muratpaşa Kampüsü’ne davet etti ve sonraki görüşmede daha farklı projeler konuşulacağını belirtti.