Kepez Belediyesi, Yine Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

14

Kepez Belediyesi’nin tarımda farkındalık uyandırmak amacıyla atıl toprakları tarım arazine dönüştürdüğü Antalya Orman Çiftliği’nden elde edilen ürünler yine çiftçinin yüzünü güldürdü. Geçen yıl hasat zamanı tarlası yanan çiftçilere tohumluk buğday dağıtan Kepez Belediyesi, bu yıl da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkla da uğraşan çiftçilere saman desteğinde bulundu.  

Antalya Orman Çiftliği’nin bereketli topraklarından elde edilen ürünler çiftçilerle, besicilerle ve Kepez’in ihtiyaç sahipleriyle paylaşılmaya devam ediliyor. Kepez Belediyesi’nin ‘Bire bin veren topraklar’ sloganıyla Kirişçiler Mahallesi’nde 200 dönüm araziye kurduğu Antalya Orman Çiftliği’nden elde edilen samanlar küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkla uğraşan 11 köy ve 1 mahalle de, 22 çiftçinin yüzünü güldürdü. Antalya Orman Çiftliği’ndeki buğday hasadından elde edilen saman balyaları Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün de katılımıyla çiftçilere teslim edildi. Kirişçiler, Odabaşı, Bıyıklı, Camili ve Kovanlık köylerindeki saman dağıtımlarına katılan Başkan Tütüncü, “Biz her zaman çiftçimizin yanı başındayız” dedi.  

ÇİFTLİĞİMİZİN ÜRÜNLERİNİ HEMŞEHRİLERİMİZLE PAYLAŞIYORUZ

Antalya Orman Çiftliği’nin tarıma farkındalık için oluşturulan önemli projelerin başında geldiğine değinen Başkan Tütüncü, “Bir kamu arazisini tarıma kazandırma konusunda hassasiyetimiz vardı. Antalya orman çiftliği ürünleri, tarıma farkındalık için üreten aynı zamanda elde ettiği ürünleri de halkımızla paylaşan projemiz ve eserimizdir. Geçtiğimiz sene yangın afetine maruz kalan çiftçilerimizin tohumluk ihtiyaçlarını çiftliğimizden karşılamıştık. Bu sene de yine aynı şekilde ürünlerimizi hem ekmek olarak halkımızla paylaşacağız, hem de buradan çıkan yemi ve samanı da hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize hemşehrilerimize bir sosyal yardım mahiyetinde ulaştırıyoruz.” dedi.

 

12 NOKTADA 22 ÇİFTÇİYE ULAŞTI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 12 noktada gerçekleştirilen saman dağıtımı sırasında Camili köy halkı ile kahvehanede bir araya geldi. Köylülerin istek ve taleplerini dinleyen Başkan Tütüncü’ye AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve AK Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Bekir Kıvrım eşlik etti. Kepez Belediyesi, Antalya Orman Çiftliğinden elde edilen samanları Başköy, Bıyıklı, Camili, Çamlıca, Ekşili, Ilıca, Kızıllı, Killik, Kirişçiler, Kovanlık, Odabaşı ve Varsak Karşıyaka Mahallesi’nde küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkla uğraşan 22 çiftçiye ulaştırdı.