DEVA PARTİSİ “HER DERDE DEVA” OLMAK İÇİN HAZIR

112

DEVA Partisi Kepez İlçe Başkanı Mehmet Siyahkoç ile yaptığımız görüşmelerde, hem Kepez ilçesindeki hayata geçirmek istedikleri projelerden, parti içindeki yapılanmadan ve de Deva Partisi’nin iktidara gelmesi halinde yapacakları projeler hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

S.Y: Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

M.S: Ben Mehmet Siyahkoç, aslen Mardinliyim. 1987 yılından beri Antalya’dayım. Antalya’da ticaretle uğraşıyorum. Deva Partisi kurulduğundan beri yani 2 senedir parti yönetimindeyim. 1 senedir de Kepez İlçe Başkanlığı görevini yapıyorum. Seçilmiş bir ilçe başkanı olarak görev yapıyorum.

S.Y: Peki neden Kepez İlçe Başkanlığı yapıyorsunuz?

M.S: Kepez Türkiye’nin en büyük ilçelerinden bir tanesi, yaklaşık 600 bin nüfusu var. İşimiz çok kolay değil ama zor da değil. Bunları aşmak için yola çıktık yönetim kurulumuzla beraber. 1350 tane üyemiz var ve her gün büyümeye devam ediyoruz. Kepez için birçok farklı projemiz var.

S.Y: Mehmet Bey, kaç senedir siyasetin içindesiniz?

M.S: 2012’den beri aktif bir şekilde siyasetin içeresindeyim.

S.Y: Birçok parti seçim zamanı vatandaşın yanında oluyor fakat daha sonra söylemlerinin tam tersi eylemler yapıyor, siz Kepez İlçe Başkanı olarak Deva Partisi’nin her zaman vatandaşın yanında olabileceğini söyleyebiliyor musunuz?

M.S:  Biz sonuna kadar vatandaşımızın yanındayız. Şu anda iktidar olmadığımız halde her şekilde vatandaşımızın yanında oluyor, sorunlara karşı çözüm üretmeye çalışıyoruz. Kimseye vaat vermiyoruz, yapamayacağımız şeylerin sözlerini vermiyoruz, söz verdiklerimizi de yapıyoruz.

S.Y: Deva Partisi’ne vatandaş nasıl bakıyor?

M.S: Özellikle iş dünyasındaki insanlar için Genel Başkanımız Ali Babacan umudu. Gittiğimiz her yerde çok ciddi bir şekilde teveccüh ile karşılanıyoruz. İnsanların güler yüz, samimiyet ve tepki görmeden karşılanıyoruz. Bu da bizim için güzel bir başarı. Genel Başkanımızın üslubu, yaklaşımı, insanları ötekileştirmemesi, kimseyi ayrıştırmaması herkesin gözünde ciddi bir değere sahip.

 

S.Y: Özellikle son zamanlarda ülkemizdeki en büyük sıkıntı ekonomik yönden, vatandaş sizce Ali Babacan’ı bir çözüm olarak görüyor mu?

M.S: Kesinlikle, şu andaki en büyük umutları Ali Babacan. İktidara geldiğimiz andan itibaren yapacağımız bütün projelerimiz hazır ve hemen anında bunları faaliyete geçireceğiz. Bir ilçe başkanı olarak söyleyebileceğim şeyler, yapacağımız projelerin yanında az kalır.

S.Y: Peki, son olarak Kepez İlçe Başkan’ı olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

M.S: Kendi bölgemden konuşacak olursam eğer, bizim herkese kapımız açık. Sloganımız ise “ Gelin Beraber Yürüyelim.”. Beraber yürürsek eğer beraber de büyümüş olur, ilçemizi de ülkemizi beraber kalkındırmış oluruz.

S.Y: Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

M.S: Rica eder ben de teşekkür ederim.